Aktualności
Nieletni uciekinier
- Kategoria: Bielany
Pewien 15-latek spał na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Doryckiej. Nieletniego zauważył mieszkaniec bloku i wezwał strażników miejskich.
Mruczek w rurze
- Kategoria: Ochota
Kocia ciekawość nie zna granic. Prawdopodobnie to ona doprowadziła do tego, że pewien mruczek wpadł w czasie długiego weekendu do rury odprowadzającej wodę deszczową przy jednym z budynków przy ulicy Wiślickiej. Futrzak spędził w środku dwa dni. W jego uratowanie i uwolnienie zaangażowanych było kilkanaście osób, w tym strażnicy miejscy, strażacy i pracownicy administracji.
Cudze karty bankomatowe
- Kategoria: Praga Północ
Odpoczynek na trawie o tej porze roku to nic nadzwyczajnego. Jednak taki relaks przy torowisku na Targowej budzi zainteresowanie, ponieważ nie jest to bezpieczne miejsce. „Odpoczywającym” mężczyzną zainteresowali się strażnicy miejscy. Podczas interwencji ujawniono przy nim cudze karty do bankomatu.
Łowili ślimaki w rezerwacie
- Kategoria: Wilanów
Wietnamczycy łowili ślimaki na terenie rezerwatu przyrody Morysin w Wilanowie. Spacerowicze powiadomili strażników miejskich. Obcokrajowcy zostali ujęci i przekazani policji.
Strażnik miejski po godzinach ujął pijanego kierowcę
- Kategoria: Aktualności
„Służyć i chronić” to dewiza stołecznych strażników miejskich. To właśnie nią kierował się jeden z funkcjonariuszy, który, wracając po nocnej służbie do domu, ujął pijanego kierowcę. Nietrzeźwy, niepanujący nad pojazdem mężczyzna, chciał jeszcze przejechać kilkadziesiąt kilometrów przez miejscowości, w których odbywały się uroczystości i procesje Bożego Ciała. Gdyby nie reakcja strażnika miejskiego, mogło dojść do nieszczęścia.
Na bulwary wybrali się z narkotykami
- Kategoria: Śródmieście
Minęła północ 5 czerwca, gdy dwaj mężczyźni usypali na telefonie „ścieżkę” z białego proszku. Zauważyli to strażnicy miejscy. Obaj mężczyźni trafili do komendy policji.
Nietrzeźwa kobieta leżała na przystanku
- Kategoria: Mokotów
Nietrzeźwa kobieta leżała wieczorem 2 czerwca na przystanku autobusowym przy ulicy Gagarina. Była tak pijana, że nie wiedziała, jak się nazywa.
Z marihuaną wybrał się na bulwary
- Kategoria: Śródmieście
Podczas patrolowania bulwarów nad Wisłą strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli nerwowo się zachowywać. Jeden z mężczyzn palił w fifce marihuanę.
Już 30 lat pomagamy mieszkańcom Warszawy
- Kategoria: Aktualności
Czas napisać to wprost: jesteśmy po to, by Wam pomagać – nie po to, by (jak twierdzą niektórzy, ci lubujący się w powielaniu stereotypów) się Was „czepiać”. To ustawodawca ustanawia prawo – my jesteśmy po to, by je egzekwować. Nasza dewiza to „służyć i chronić”.






