Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
upm

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 07 eko interwencje 01Niedziela 7 lipca była pracowitym dniem dla strażniczek i strażników z Ekopatrolu. Zaczęło się od zlecenia z Białołęki...

Jeden z jej mieszkańców podczas niedzielnego spaceru znalazł w krzakach małego kotka rasy pers. Zaopiekował się nim i wezwał Ekopatrol. Strażniczka i strażnik po przybyciu na miejsce stwierdzili, że kotek jest wychudzony ale nie jest ranny i niestety nie posiada czipa. Został bezpiecznie przetransportowany do schroniska Na Paluchu. 

Kolejne zgłoszenie przyszło ze Starych Bielan a dokładnie z ulicy Żeromskiego. Mieszkańcy zauważyli na swoim podwórku „myszołowa” i wezwali strażników miejskich. Funkcjonariusze bezpiecznie odłowili ptaka, który okazał się być pustułką. Ptak był osowiały i miał kontuzję lewej łapki. Pustułka była zaobrączkowana i na czas leczenia trafiła do Ptasiego Azylu.

Z dzielnicy Włochy przyszło zgłoszenie, które nie pojawia się zbyt często, a dotyczyło… koziołka. Mieszkaniec jednej z posesji przy ulicy Mineralnej zauważył nieproszonego gościa, który przybłąkał się na jego teren. Poprosił o pomoc Ekopatrol straży miejskiej. Koziołek był bardzo ufny i wyraźnie udomowiony. Strażnicy nakarmili i napoili zwierzaka i po dłuższym poszukiwaniu znaleźli mu nowy dom w warszawskiej SGGW.

  • 2019_07_eko_interwencje_01
  • 2019_07_eko_interwencje_02
  • 2019_07_eko_interwencje_03
  • 2019_07_eko_interwencje_04
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech