Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
upm

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 06 lato w miescie konferencja 01Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi - „Lato w mieście”. Jak co roku na dzieci, które pozostają w stolicy, czekają liczne atrakcje. Nie zabraknie sportu, kultury i nauki przez zabawę. Na wczorajszej konferencji prasowej przedstawiono szczegóły dotyczące aktywności w ramach programu „Lato w mieście”. Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska mówiła, że przygotowując „Lato w mieście” zadbano, by atrakcje były zróżnicowane – Jest między innymi możliwość rozwijania sportowych pasji, talentów plastycznych oraz zwiedzania muzeów. 

W sumie udostępnionych będzie 167 wakacyjnych placówek edukacyjnych, w których przygotowano 60 000 miejsc. Podobnie jak w minionych latach placówki będą działały przez pięć dni w tygodniu. Zapewnią opiekę i zabawę dzieciom spędzającym wakacje w stolicy. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Dla starszych dzieci przygotowano bogatą ofertę zajęć i warsztatów. W sumie przygotowano 900 propozycji zajęć specjalistycznych. „Lato w mieście” nie może obejść się również bez sportu. W tym roku do dyspozycji uczestników przygotowano 60 obiektów sportowych.

W ramach oferty „Lata w mieście” Referat Profilaktyki proponuje program „Wakacje ze Strażą Miejską” – zapraszamy na zajęcia w formie spotkań, gier i zabaw edukacyjnych. Warto zwrócić uwagę na program „Wakacyjni cykliści” – działania edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Zapraszamy do naszego Miasteczka Ruchu Drogowego. Ciekawie zapowiada się oferta dotycząca m.in. bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, kontaktów z osobami nieznajomymi oraz informowania właściwych służb w nagłych wypadkach.

Szczegóły pod linkiem - Wakacje ze Strażą Miejską

  • 2019_06_lato_w_miescie_konferencja_01
  • 2019_06_lato_w_miescie_konferencja_02
  • 2019_06_lato_w_miescie_konferencja_03
  • 2019_06_lato_w_miescie_konferencja_04
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech