Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
upm

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

na paluchu

2019 04 szkolenie eko 01Tam, gdzie niezbędna jest wyspecjalizowana pomoc, kierowany jest Ekopatrol – wiodący w zakresie działań dotyczących zwierząt.

Pracuje w nim 43 funkcjonariuszy, którzy dysponują 11 radiowozami przystosowanymi do bezpiecznego transportu zwierząt. Nawet najlepiej przeszkoleni fachowcy potrzebują pogłębić swoją wiedzę i ugruntować już zdobytą. Dlatego w siedzibie straży przy ulicy Sołtyka w dniach 4,8 i 11 kwietnia odbyło się szkolenie wszystkich strażników z Ekopatrolu. Katarzyna Barłowska – lekarz weterynarii przedstawiła sposoby resuscytacji psa w teorii oraz w trakcie zajęć praktycznych z użyciem specjalnego fantomu. W trakcie kolejnych zajęć Agata Kokocińska-Kusiak – zoopsycholog i trenerka zwierząt – zaprezentowała różne sposoby wyciszania oraz bezpiecznego odławiania agresywnych zwierząt. Nabyta wiedza z pewnością przyda się strażnikom w pracy w terenie.

Jednymi z zadań Ekopatrolu jest :
- podejmowanie działań na rzecz ochrony zwierząt, w tym działań mających na celu zapobieganie ich bezdomności, egzekwowanie obowiązku humanitarnego ich traktowania, przeciwdziałanie zagrożeniom dla życia i zdrowia ludzi w związku z utrzymywaniem zwierząt domowych i wolno żyjących,
- współpraca z terenowymi organami administracji państwowej, samorządowej i organizacjami społecznymi, zajmującymi się ochroną praw zwierząt,
- realizacja bieżących interwencji zleconych przez Wydział Centralne Stanowisko Kierowania w zakresie ochrony praw zwierząt.

  • 2019_04_szkolenie_eko_01
  • 2019_04_szkolenie_eko_02
  • 2019_04_szkolenie_eko_03
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech