Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zapowiedź zapisów na kursJuż za kilka dni ruszą, pierwsze w tym roku, zapisy na bezpłatny kurs samoobrony „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”. Zajęcia dla Pań i Panów, które cieszą się dużym zainteresowaniem, poprowadzą instruktorzy z warszawskiej straży miejskiej.

- Kursanci bardzo chętnie uczą się podstawowych technik i taktyk samoobrony. Po zakończonych zajęciach warszawianki i warszawiacy wiedzą, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji – mówi Tadeusz Birke, naczelnik Wydziału Szkolenia.
Podczas kursu uczestnicy poznają techniki samoobrony, uczą się jak unikać zagrożeń, jak odeprzeć atak przy pomocy prostych chwytów, jak wykorzystać do tego przedmioty codziennego użytku oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorzy opowiedzą także, jak mogą działać potencjalni agresorzy. W zimowej edycji kursu są miejsca dla 96 warszawianek oraz 16 warszawiaków. Kurs rozpocznie się pod koniec stycznia i potrwa do końca marca. Zimowa edycja będzie składać się z dziewięciu spotkań. Zajęcia odbywać się będą w dwóch siedzibach straży miejskiej: przy ulicy Sołtyka 8/10 ( Wola, cztery grupy dla kobiet, jedna grupa dla mężczyzn) oraz przy ulicy Kobielskiej 5 (Praga – Południe, dwie grupy dla kobiet).
Zapisy będą prowadzone 16 i 17 stycznia. Szczegółowe informacje już wkrótce na stronie internetowej oraz w naszych mediach społecznościowych.

Zapowiedź zapisów na kurs

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy