Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Hejnalista gra na trąbce z wieży Zamku Królewskiego. Widok z okienka.Codziennie o 11:15 hejnaliści Straży Miejskiej miasta stołecznego Warszawy grają hejnał warszawski z Wieży Zegarowej. Hejnał powstał w 1995 roku - jego autorem jest Zbigniew Bagiński. O hejnał dla Stolicy zabiegało środowisko powstańców ze zgrupowania Chrobry II. Dziś premiera filmu w mediach społecznościowych.

17 września 1939 roku zegar na Wieży Zegarowej uległ poważnemu uszkodzeniu podczas wywołanego ostrzałem i bombardowaniem pożaru Zamku Królewskiego. Wskazówki zegara zatrzymały się na godzinie 11:15 i tak pozostały aż do września 1944 kiedy niemieccy okupanci wysadzili Zamek, niszcząc go całkowicie. Na pamiątkę tego wydarzenia o tej właśnie porze z wieży zegarowej Zamku Królewskiego hejnaliści Straży Miejskiej m.st. Warszawy odgrywają Hejnał warszawski.
17 września 2023 r. o godzinie 11:15 na kanałach społecznościowych Straży Miejskiej m.st. Warszawy (Facebook, Instagram, X) opublikowany został film ukazujący pracę hejnalistów Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Zapraszamy w imieniu hejnalistów!

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy