Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Logo akcji "Bezpieczna Warszawianka"- kobieca sylwetka z superbohaterską peleryną na tle panoramy WarszawyChcesz wziąć udział w bezpłatnym kursie samoobrony prowadzonym przez instruktorów ze straży miejskiej ? Ruszają zapisy na zajęcia „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”. Sprawdź numer zgłoszeniowy, klikając „więcej”.

Zapisy telefoniczne uruchamiamy o 8:00. Będą prowadzone w dniach 14 i 15 września w godzinach od 8.00 do 14.00 pod numerem telefonu 22 855 33 13.
Jesienna edycja kursu rozpocznie się 25 września i potrwa do 1 grudnia. W grupach czekają miejsca dla 96 warszawianek i 32 warszawiaków. Podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów ze straży miejskiej, uczestnicy poznawać będą podstawowe techniki samoobrony. Strażnicy miejscy pokażą jak unikać zagrożeń, a jeśli to się nie uda - jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji, jak zniechęcić do ataku i skutecznie go odeprzeć, jakie techniki samoobrony zwiększają nasze szanse obrony oraz jak do tego wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Instruktorzy będą też uczyć warszawianki i warszawiaków, jak skutecznie zaangażować w pomoc osoby postronne. Wykwalifikowani ratownicy pokażą z kolei, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w najczęściej spotykanych sytuacjach.
- Nasz kurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród pań jak i panów. Miejsca zapełniają się błyskawicznie. Każdy z nas może się znaleźć w sytuacji zagrożenia. Wiedząc jak się zachować, możemy uchronić się przed niebezpiecznym atakiem napastnika – mówi Tadeusz Birke - naczelnik Wydziału Szkolenia Straży Miejskiej m.st. Warszawy.
Jesienna edycja kursu „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak” będzie składać się z dziewięciu spotkań. Zapraszamy!

Infografika dotycząca zapisów na kurs, z logo akcji oraz numerem telefonu

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy