Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

unia europejska logo

Statystyki zgłoszeń

widget

wezwanie

rodo

serwisy mapowe

mdr

profilaktyka
konkurs vi edycja

eko patrol

zagninieni w warszawie

19115

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

na paluchu

2018 uniwersalne patrol szkolny 02W ostatnich dniach strażnicy miejscy przeprowadzili trzy interwencje, podczas których ujawniono marihuanę lub konopie indyjskie. Sprawy przekazano policji.

Strażnicy miejscy patrolujący 9 lipca ok. godz. 11 ul. Kijowską zauważyli siedzącą na murku kobietę, która piła piwo. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Podczas rozmowy kobieta zachowywała się nerwowo. W czasie legitymowania w torebce kobiety ujawniono zawiniątko z metalowej folii, w której znajdowała się marihuana. Wezwano patrol policji, który ujawnił jeszcze jedno zawiniątko zawierające marihuanę. Kobieta została przekazana policji.

Także 9 lipca, ale ok. godz. 1 w nocy strażników miejskich z I Oddziału Terenowego, którzy patrolowali Śródmieście zatrzymał przejeżdżający kierowca. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że został zaczepiony przez kilka osób siedzących na murku przy ul. Noakowskiego. Strażnicy podjęli interwencję. Cztery osoby, które przebywały w miejscu wskazanym przez kierowcę, spożywały alkohol. Podczas interwencji jeden z mężczyzn odrzucił na trawnik zawiniątko w metalowej folii. Funkcjonariusze zabezpieczyli je. Wewnątrz znajdował się zielony susz roślinny. W trakcie dalszych czynności ujawniono kolejne zawiniątko z suszem w kieszeni saszetki, którą miał przy sobie drugi mężczyzna. Strażnicy miejscy wezwali patrol policji, któremu przekazali ujęte osoby. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Rejonowej Policji.

Kilka dni wcześniej, ok. godz. 8.30 w dniu 6 lipca, strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego kontrolowali pustostan przy ul. Rymkiewicza. Na przylegającym do niego terenie funkcjonariusze ujawnili rosnące krzewy konopi. Było ich łącznie 30. Strażnicy miejscy wezwali patrol policji. Technik policyjny potwierdził, że były to konopie indyjskie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech