Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy na tle napisu "Kocham Warszawę"Zgodnie z zapisem w ustawie o strażach gminnych, na dziś – 29 sierpnia przypada Dzień Straży Gminnej. Data święta nawiązuje do terminu uchwalenia pierwszej ustawy o strażach gminnych, która w 1997 roku uregulowała przepisy dotyczące funkcjonowania tych formacji.

Warszawska Straż Miejska jest starsza niż ustawa, istnieje od 1991 roku. Najpierw była jednostką organizacyjną Związku Dzielnic-Gmin Warszawy, a od 1 stycznia 1999 roku działa jako jednolita formacja dla całego miasta. Stołeczni funkcjonariusze patrolują miasto 24 godziny na dobę. Ich głównym zadaniem jest ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, ale także pomoc zwierzętom, kontrola przepisów dotyczących spalania, ruchu drogowego, współpraca z innymi służbami porządkowymi i ratunkowymi oraz działania profilaktyczne. Wszystko po to, by Warszawa była miastem bezpiecznym, przyjaznym i ekologicznym.
Z okazji święta, życzenia do warszawskich strażniczek i strażników miejskich skierowała komendant Magdalena Ejsmont. Można w nich przeczytać m.in.: „Wybraliście trudny zawód, pełen wyzwań i presji. Razem z mundurem włożyliście na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Za codzienne mierzenie się z ciężką pracą raz jeszcze dziękuję i życzę, by zarówno w pracy, jak i prywatnie, towarzyszyła Wam radość, spokój i spełnienie. Niech Wasza codzienna służba znajduje uznanie u mieszkańców i przełożonych. Często trudna i niewdzięczna, jest jednak miastu niezwykle potrzebna.”
Operatorzy Straży Miejskiej dyżurują przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu pod numerem alarmowym 986.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy