logo gora
logo dol

Statystyki zgłoszeń

unia europejska logo

wezwanie

serwisy mapowe

epuap

mdr

profilaktyka

eko patrol

zagninieni w warszawie

na paluchu

konkurs iv edycja v2

19115

bip logo

raporty

poznaj sm

2018 01 upm 01Praga Północ, Białołęka i Targówek – osoby bezdomne przebywające na terenie tych dzielnic odwiedzi dzisiaj i jutro Uliczny Patrol Medyczny. Radiowóz z doświadczonymi ratownikami, wyposażony w sprzęt i środki medyczne dotrze do wytypowanych miejsc – szałasów, altanek, pustostanów - i udzieli osobom bezdomnym doraźnej pomocy medycznej. Tylko od września ubiegłego roku na terenie całej Warszawy z takiej formy działań pomocowych skorzystało blisko siedemdziesiąt najbardziej potrzebujących osób.

Uliczny Patrol Medyczny to całoroczna specjalistyczna pomoc dla osób bezdomnych i pierwszy tego typu projekt w Polsce. Jest to wspólna inicjatywa Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Caritas Polska oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Lekarze Nadziei, która ruszyła jesienią 2017 roku jako kolejny element działań pomocowych na rzecz osób bezdomnych. Jest to objazdowa pomoc ratunkowa dla osób przebywających poza schroniskami – m. in. w pustostanach, w ogródkach działkowych, garażach, a nawet w namiotach i szałasach. Tylko od września 2017 r. Uliczny Patrol Medyczny w trakcie kontroli 80 miejsc udzielił pomocy 65 osobom. Łącznie udzielono 85 porad medycznych oraz wykonano 135 czynności medycznych.

W ramach projektu specjalnie oznakowany radiowóz z doświadczonymi ratownikami, odpowiednio wyposażony w sprzęt i środki medyczne, objeżdża wytypowane miejsca przebywania osób bezdomnych oraz ulice Warszawy, udzielając potrzebującym doraźnej pomocy medycznej, kierując lub zawożąc ich do szpitala lub Przychodni Lekarzy Nadziei. Ratownicy udzielają osobom bezdomnym fachowych porad oraz informują o możliwościach podjęcia terapii w przypadku uzależnień i wychodzenia z bezdomności.

Referat Prasowy

2018 01 upm 012018 01 upm 022018 01 upm 03

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka