Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Infografika Bezpiecznej WarszawiankiJak zachować się wobec agresora, jak wykorzystać do samoobrony podręczne przedmioty codziennego użytku, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej – tego będą mogli nauczyć się uczestnicy kursu samoobrony „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”. Za kilka dni ruszają zapisy na bezpłatne zajęcia dla pań i panów. Bądźcie czujni!

Bezpłatny kurs samoobrony prowadzony jest przez instruktorów ze straży miejskiej. W tym roku to już druga edycja zajęć dla kobiet oraz dla mężczyzn.
Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą wyłącznie telefonicznie. Zapisy ruszą w środę 22 marca w godzinach 8:00 do 14:00, a jeśli zajdzie potrzeba (o ile zostaną wolne miejsca), także w czwartek 23 marca także w godzinach od 8:00 do 14:00. Numer telefonu, pod którym będziemy odbierać zgłoszenia, to 22 855 33 13.

Infografika Bezpiecznej Warszawianki- Kurs samoobrony cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W momencie zapisów miejsca zapełniają się błyskawicznie. W tym roku w ramach pierwszej edycji zorganizowaliśmy osobną grupę dla panów. Teraz organizujemy dwie grupy dla mężczyzn i sześć grup dla pań – mówi Tadeusz Birke, naczelnik Wydziału Szkolenia.
Kursanci w trakcie zajęć będą mogli nauczyć się podstawowych technik samoobrony. Uczestnicy dowiedzą się, jak reagować w sytuacji zagrożenia i jak poradzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Instruktorzy pokażą, jak odeprzeć atak agresora oraz wykorzystać do tego przedmioty codziennego użytku. W trakcie kursu uczestnicy będą mogli nauczyć się także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zajęcia odbywać się będą w dwóch siedzibach straży miejskiej: przy Sołtyka 8/10 (Wola, cztery grupy dla kobiet, dwie grupy dla mężczyzn) oraz przy ul. Kobielskiej 5 (Praga-Południe, dwie grupy dla kobiet).
Zajęcia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do czerwca. W kursie będzie mogło uczestniczyć 96 warszawianek i 32 warszawiaków. Zapraszamy !

Harmonogram zajęć Bezpiecznej Warszawianki

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy