Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Różowy baner z sylwetką kobiety z peleryną superbohaterską i panoramą Warszawy. U góry napis "Bezpieczna Warszawianka", pod nim "zapisy już niebawem".Już za kilka dni ruszą zapisy na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet „Bezpieczna Warszawianka”. W ramach pierwszej w tym roku – zimowo-wiosennej – edycji po raz pierwszy zorganizowane zostaną osobne warsztaty dla panów – „Bezpieczny Warszawiak”.

Do tej pory w zajęciach mogły uczestniczyć tylko panie. W trakcie ogłaszania kolejnych edycji kursu dzwonili do nas także panowie, którzy bardzo chcieli uczestniczyć w tych zajęciach. W tym roku po raz pierwszy zapraszamy także mężczyzn – mówi Tadeusz Birke, naczelnik Wydziału Szkolenia, i dodaje, że zostaną utworzone osobne grupy: dla kobiet i mężczyzn.
W ramach kursu uczestnicy będą mogli nauczyć się podstawowych technik samoobrony. Oprócz tego dowiedzą się, jakie są najlepsze sposoby na unikanie zagrożeń i jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Na zajęciach strażnicy miejscy pokażą, jak wykorzystać do własnej obrony przedmioty codziennego użytku. Podczas kursu prowadzone będą również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zimowo-wiosenna edycja kursu odbędzie się w dwóch siedzibach straży miejskiej: na Woli (grupa dla kobiet, grupa dla mężczyzn) oraz na Pradze-Południe (grupa dla kobiet). Składać się będzie z dziewięciu spotkań. Zajęcia rozpoczną się pod koniec stycznia i potrwają do końca marca. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy straży miejskiej, którzy szkolą też funkcjonariuszy z taktyk i technik podejmowania interwencji.
Szczegółowe informacje na temat zapisów będziemy podawać na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy