Zdjęcie ilustracyjne: patrol Straży Miejskiej na cmentarzuW niedzielę 31 października strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego patrolowali okolicę cmentarza przy ulicy Farbiarskiej w Pyrach. Około godziny 10 podszedł do nich mężczyzna i zgłosił zaginięcie 6-letniego syna. Dzień później inny 6-latek zgubił mamę na cmentarzu w Marysinie Wawerskim. Malcem również zaopiekowali się strażnicy miejscy

Pierwszy chłopiec przyszedł na cmentarz z rodzicami i dwoma braćmi. Strażnicy ustalili jego dokładny rysopis wraz z opisem ubrania, które miał na sobie. Poprosili mamę, by wraz z dwoma synami pozostała przy bramie cmentarza, a ojca – by udał się w okolice grobu, który odwiedzała rodzina. Strażnicy ruszyli na poszukiwania okolic cmentarza. Funkcjonariusze rozpytywali przechodniów i uważnie rozglądali się po okolicznych uliczkach. Kilkanaście minut później chłopiec został odnaleziony kilkaset metrów dalej pośród zaparkowanych samochodów. Był tylko nieco wystraszony i zdenerwowany. Swoją przygodę wytłumaczył tym, że w tłumie poszedł za mężczyzną, który był ubrany podobnie jak jego tata. Gdy zorientował się, że to jednak nie jest jego rodzic, chłopiec wrócił do miejsca, w którym był z rodzicami, ale tam już nikogo nie było. Wtedy postanowił odnaleźć zaparkowane auto rodziców. Tam znaleźli go strażnicy. Rodzina mogła w komplecie wrócić do domu.
Dzień później (1 listopada) do dwójki strażników patrolujących okolice cmentarza przy ulicy Korkowej podeszła kobieta z zapłakanym chłopcem, który zgubił mamę. Funkcjonariuszka zaopiekowała się 6-latkiem, a funkcjonariusz ruszył na poszukiwania jego opiekunki. Wszedł m.in. do pobliskiego kościoła, gdzie poprosił księdza o podanie informacji o zagubionym dziecku. Kilka minut później mama odebrała synka od strażników.