Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski zakładający bezdomnemu opatrunek na chorą prawą nogęPomiary ciśnienia, poziomu cukru, saturacji, profesjonalne oczyszczanie trudno gojących się ran, kierowanie do przychodni i szpitali. Strażnicy z Ulicznego Patrolu Medycznego regularnie odwiedzają dobrze im znane miejsca w których przebywają osoby w kryzysie bezdomności. Pytają o samopoczucie, a gdy ktoś zgłasza jakieś dolegliwości – podejmują działania dostosowane do sytuacji.

W czerwcu funkcjonariusze Straży Miejskiej, pełniący służbę w ramach Ulicznego Patrolu Medycznego, odwiedzali regularnie 46 miejsc, w których schronienia szukały osoby bezdomne. Przeprowadzali proste badania, informowali o zagrożeniu epidemicznym, rozmawiali na temat szczepień przeciw COVID-19. Udzielili blisko 50 porad medycznych. 15 osobom zdezynfekowano rany, na które funkcjonariusze założyli opatrunki. Mierzyli ciśnienie i saturację, a do przychodni stowarzyszenia "Lekarze Nadziei" przy ul. Wolskiej skierowali 14 osób. Ze względu na zły stan zdrowia, jedna osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.
Uliczny Patrol Medyczny to wspólna inicjatywa Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Caritas Polska i Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.

  • 2021_07_upm_pomoc_01
  • 2021_07_upm_pomoc_02
  • 2021_07_upm_pomoc_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy