Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy z wysposażeniem ratunkowym przy radiowozie z napisem "ratownik medyczny"Z myślą o osobach dotkniętych kryzysem bezdomności, którym strażnicy miejscy niosą pomoc każdego dnia, miasto rozpoczyna szczepienia przeciw COVID-19 w noclegowni przy ul. Kaczorowej. Partnerami programu są Straż Miejska m.st. Warszawy oraz miejski punkt szczepień, uruchomiony przez Zakład Opieki Zdrowotnej Wawer.

– Z myślą o osobach w kryzysie bezdomności szczepienia przeciw wirusowi SARS-CoV-2 będą odbywały się z wykorzystaniem jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson. To ważne, aby przed kolejną falą koronawirusa, którą zapowiadają eksperci i naukowcy, zaszczepić jak najwięcej chętnych i zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo osób przebywających na terenie miasta – podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialna m.in. za obszar miejskiej polityki zdrowotnej.

– Każdego dnia strażnicy miejscy niosą pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Ta pomoc jest bardzo ważna i potrzebna. To codzienne działania funkcjonariuszy wszystkich oddziałów terenowych wśród których są wykwalifikowani ratownicy medyczni. To działania instytucji, które w tym zakresie współpracują z mani. Strażnicy uczestniczą w akcjach związanych z dowożeniem ciepłych posiłków, odzieży, środków higieny, przewozem tych osób do schronisk, ogrzewalni lub łaźni, monitorują miejsca w których przebywają. To naturalne, że zaangażowaliśmy się w tę, jakże potrzebną akcję – mówi Zbigniew Leszczyński Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy i dodaje, że strażnicy pomogą między innymi w wypełnieniu wymaganych dokumentów, zweryfikowaniu tożsamości i zadbają o bezpieczeństwo osób, które zgłoszą się na szczepienia.

Będą one odbywać się w noclegowni przy ulicy Kaczorowej 39, prowadzonej przez miejską jednostkę Warszawskie Centrum Integracji. Placówka zapewnia łącznie 100 miejsc noclegowych dla kobiet i mężczyzn.
– W schroniskach z usługami opiekuńczymi, gdzie przebywają osoby chore i najbardziej narażone na ciężki przebieg zakażenia COVID-19, zaszczepiono już blisko 85 procent podopiecznych – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, która odpowiada za obszar polityki społecznej w mieście. – Teraz idziemy krok dalej i chcemy objąć szczepieniami osoby w kryzysie bezdomności, które przebywają na terenie miasta, ale nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień.

Za organizację szczepień w noclegowni przy ulicy Kaczorowej odpowiada miejski podmiot leczniczy ZOZ Wawer, który prowadzi miejski punkt szczepień powszechnych przy ulicy Żegańskiej 1a. – Pracownicy przychodni zabezpieczą i dostarczą preparat do szczepień, będą odpowiedzialni za proces kwalifikacji do szczepienia oraz samo szczepienie – dodaje wiceprezydent Renata Kaznowska.

  • 2021_06_szczepienia_bezdomnych_01
  • 2021_06_szczepienia_bezdomnych_02
  • 2021_06_szczepienia_bezdomnych_03
  • 2021_06_szczepienia_bezdomnych_04
  • 2021_06_szczepienia_bezdomnych_05

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy