Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Patrol strażników na bulwarach wiślanychOd wczoraj na bulwarach trwają działania prewencyjne Straży Miejskiej i Policji w związku z powrotem nad Wisłę licznych spacerowiczów. Porządku na nadrzecznym deptaku pilnuje – w zależności od pory dnia - kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Wiosenna aura skłania warszawiaków do wizyt nad Wisłą. Strażnicy miejscy i policjanci także wrócili na bulwary i Poniatówkę. Od wczoraj w tych miejscach prowadzone są skoordynowane działania prewencyjne Straży Miejskiej i Policji. W zależności od pory dnia i nasilenia ruchu pieszego, brzegi rzeki patroluje nawet kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Działania intensyfikowane są popołudniu i wieczorem oraz w weekendy. Obecność strażników i policjantów ma na celu skłonienie spacerowiczów do zachowań odpowiedzialnych i zgodnych z przepisami.

Przypominamy, że w związku z sytuacją pandemiczną, w miejscach ogólnodostępnych obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką oraz obowiązek zachowania dystansu społecznego. W mocy pozostaje też wprowadzony w maju ubiegłego roku zakaz spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych i plaży Poniatówka.

Patrol strażników na bulwarach wiślanychMaszt z kamerami monitoringu na tle Stadiony Narodowego

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy