Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2020 10 gala caritas 01W piątek 9 października, z rąk ks. Marcina Iżyckiego - Dyrektora Caritas Polska, Zbigniew Włodarczyk - Zastępca Komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy odebrał nagrodę 30-lecia Caritas za długoletnią i owocną współpracę w misji niesienia pomocy najbardziej potrzebującym oraz znaczący wkład w rozwój dzieła miłosierdzia Caritas. Gala odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Długiej 13/15.

Caritas Polska ma już 30 lat i przez ten czas wspiera najbardziej potrzebujących. Strażnicy miejscy w tej misji realizują między innymi projekt "Uliczny Patrol Medyczny". Od 2017 r. specjalnie oznakowany samochód Straży Miejskiej z doświadczonymi ratownikami, odpowiednio wyposażony w sprzęt i środki medyczne, objeżdża znane strażnikom miejsca przebywania osób bezdomnych oraz ulice Warszawy. Ratownicy udzielają potrzebującym doraźnej pomocy medycznej, kierują lub zawożą ich do szpitala lub Przychodni Lekarze Nadziei. Udzielają też osobom bezdomnym fachowych porad, a także informują o możliwościach podjęcia terapii w przypadku uzależnień i wychodzenia z bezdomności.
Kolejny projekt to „Trochę ciepła dla bezdomnego” - Straż Miejska m.st. Warszawy wspólnie z Caritas prowadzi te działania od 2015 r. Dzięki zaangażowaniu strażników, każdej zimy ciepła zupa dociera do bezdomnych we wszystkich dzielnicach Warszawy. Posiłki na potrzeby akcji są przygotowywane przez kuchnię z Caritas Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Żytniej.
Wręczający nagrodę ks. Marcin Iżycki podkreślił, jak ważną pracę wykonują warszawscy strażnicy miejscy wspierający działania Caritas, by wspólnie pomagać i ratować innych. Sami funkcjonariusze podkreślają, że to nie praca, lecz misja. Szczególnie teraz, kiedy z powodu epidemii wprowadzono wiele obostrzeń, wszystko jest inne, o wiele trudniejsze. Dlatego nagroda 30-lecia Caritas ma jeszcze większą moc. To duże wyróżnienie dla wszystkich strażników, którzy wiedzą, że aby pomagać innym, trzeba mieć serce na dłoni.

  • 2020_10_gala_caritas_01
  • 2020_10_gala_caritas_02
  • 2020_10_gala_caritas_03
  • 2020_10_gala_caritas_04
  • 2020_10_gala_caritas_05

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy