Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2020 04 pomoc bezdomnym 01Strażnicy miejscy w tym szczególnym czasie nie zapominają o osobach bezdomnych i wykluczonych. Niedawno przekazywali im maseczki ochronne, teraz - po raz kolejny - zawieźli im żywność zakupioną przez Caritas Polska.

Warszawscy strażnicy miejscy znają stołeczne ulice jak własną kieszeń. Tak samo dobrze wiedzą, gdzie osoby bezdomne spędzają większość swojego czasu. To najczęściej miejsca ukryte przez mieszkańcami - altany, pustostany, kanały, prowizoryczne szałasy "pobudowane" wśród zarośli, niekiedy ziemianki. To właśnie tam strażnicy docierają każdej zimy, by dowozić bezdomnym ciepłe posiłki; regularnie docierają tam również i teraz, w czasie epidemii, by dostarczyć podstawowe produkty żywnościowe. Nie każda osoba bezdomna jest w stanie o własnych siłach dotrzeć do jadłodajni albo stanąć w kolejce po żywność wydawaną w czasie epidemii z autobusów. Wielu z nich to ludzie chorzy, z niepełnosprawnościami. Dlatego strażnicy miejscy, zabierają na swój pokład przygotowane przez Caritas Polska paczki i dowożą je tam, gdzie czekają na nie najubożsi.

Pomoc strażników miejskich osobom bezdomnym w czasie epidemii nie ogranicza się tylko do wydawania produktów spożywczych. O formach pomocy pisaliśmy w kolejnych artykułach:
Pomoc bezdomnym w czasie epidemii
Strażnicy przekazali maseczki osobom bezdomnym
"Nie zapominajcie o nas" - proszą bezdomni

  • 2020_04_pomoc_bezdomnym_01
  • 2020_04_pomoc_bezdomnym_02
  • 2020_04_pomoc_bezdomnym_03
  • 2020_04_pomoc_bezdomnym_04
  • 2020_04_pomoc_bezdomnym_05
  • 2020_04_pomoc_bezdomnym_06

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy