Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 12 choinki 01Choinka jest symbolem Bożego Narodzenia. Jeśli kupujemy żywą – upewnijmy się, że pochodzi z legalnego źródła. Straż miejska, jak co roku, prowadzi kontrole punktów sprzedaży świątecznych drzewek.

Bez względu na to, czy wolimy świerki, jodły czy sosny - drzewka, które trafią do naszych domów muszą pochodzić z legalnych wyrębów, szkółek i hodowli. Dzięki temu chronimy lasy przed dzikim trzebieniem, jednocześnie wspieramy przedsiębiorców opłacających podatki. Prowadzone od lat kontrole pokazują, że coraz więcej sprzedawców zna swoje obowiązki i posiada wszystkie niezbędne papiery, by udokumentować legalność pochodzenia swojego towaru.

Na co zwracać uwagę przy zakupie choinki? Sprzedawca musi mieć dowód zakupu drzewek ze wskazaniem źródła ich pochodzenia lub zgodę na wycinkę drzew, dokument potwierdzający legalność zajęcia terenu i wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Te dokumenty sprawdzają strażnicy podczas kontroli, ale można też poprosić o nie samemu. Drzewka sprzedawane przez pośredników, a nie bezpośrednio przez hodowców, powinny też być ometkowane.

Kontrole są prowadzone przez strażników na terenach należących do miasta i spółdzielni. Po „sezonie” strażnicy sprawdzą, czy miejsca, gdzie prowadzony był handel choinkami, zostały posprzątane.

  • 2019_12_choinki_01
  • 2019_12_choinki_02
  • 2019_12_choinki_03
  • 2019_12_choinki_04

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy