Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2018 05 noc muzeow 22To już kolejny raz, kiedy Straż Miejska m.st. Warszawy udostępnia chętnym do zwiedzania swoją siedzibę w ramach Nocy Muzeów. Jakie atrakcje czekać będą 18 maja?

Budynek przy Młynarskiej mieści m.in. Centralne Stanowisko Kierowania. To między innymi tutaj spływają zgłoszenia od mieszkańców i instytucji i stąd są dysponowane do konkretnych zadań patrole. Podczas zwiedzania będzie można na własne oczy zobaczyć, jak wygląda praca dyspozytorów- a kto wie? może uda się samodzielnie wypatrzeć na monitorach sytuację wymagającą interwencji strażników? Warto dodać, że nawet nie wszyscy strażnicy i pracownicy straży mają wstęp do tego miejsca…

Na dziedzińcu wystawimy mobilne laboratorium pomiarowe, czyli „smogowóz”- każdy będzie mógł zajrzeć do środka i sprawdzić, jakim sprzętem dysponują strażnicy. Do obejrzenia będzie nie tylko samochód – będzie można też zobaczyć w akcji najnowszy nabytek Oddziału Ochrony Środowiska, czyli dron, którym sprawdzamy jakość spalin dobywających się z warszawskich kominów. Oczywiście będzie można też zobaczyć inne wyposażenie Straży Miejskiej, spróbować odłowić węża wraz z Ekopatrolem czy poczuć emocje, jakie udzielają się podczas podróży w przedziale przewozowym radiowozu. Zorganizujemy też praktyczny pokaz pierwszej pomocy.
Najmłodsi będą mieli też okazję sprawdzić swoje szczęście na kole fortuny- nagrody czekają!

Wszystkich chętnych do zwiedzania siedziby Straży Miejskiej przy Młynarskiej prosimy o zabranie dokumentów: dowodu osobistego bądź legitymacji szkolnej. Apelujemy też o niewnoszenie niebezpiecznych przedmiotów, dużych toreb czy plecaków.

Straż Miejska m.st. Warszawy, Młynarska 43/45
18 maja, godz. 18.00- 0.00
Zwiedzanie odbywać się będzie w ok. dwudziestoosobowych grupach.

Informacje o innych atrakcjach w ramach akcji można znaleźć na stronie Urzędu Miasta.

2019 05 noc muzeow plakat

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy