2019 04 uniwersalne nietrzezwy 03Strażnicy miejscy, którzy patrolują nocami stolicę najczęściej podejmują interwencje wobec osób nietrzeźwych. Niektóre z nich są poszukiwane przez organy ścigania.

Strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego otrzymali tuż po północy 4 maja zgłoszenie, że na ul. Ostrobramskiej osoba bezdomna potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Mężczyzna był nietrzeźwy. Alkohol często sprawia, że ludzie stają bardzo szczerzy. Tak było i w tym przypadku. Mężczyzna oświadczył, że… unika patroli policji, bo nie stawił się na wezwanie do aresztu. Wezwany patrol policji potwierdził, że mężczyzna przekazany im przez strażników miejskich jest poszukiwany.

Tego samego dnia, ale ok. godz. 21.30 strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na trawniku przy ul. Pułkowej. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był nietrzeźwy. Podczas interwencji podawał niepełne dane i zachowywał się arogancko. Wezwany patrol policji ustalił, że mężczyzna jest poszukiwany. Został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji.