Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 04 kontrole rowerowe 01Pierwsze dni prawdziwie wiosennej pogody, a na dodatek zbliżająca się majówka to wymarzony czas na rowerowe wycieczki. Na dwa kółka przesiadają się również niektórzy strażnicy miejscy – przemierzają ścieżki rowerowe w poszukiwaniu usterek, które mogą zagrażać bezpieczeństwu rowerzystów. Na Bielanach i Żoliborzu takie kontrole właśnie ruszyły. Pracy jest sporo, bo do skontrolowania jest ok. 80 km dróg rowerowych.

Nisko zwisające nad ścieżkami gałęzie, rozrośnięte krzewy, które ograniczają widoczność drogi, wgłębienia lub wybrzuszenia powierzchni, wykruszone warstwy asfaltu czy ubytki kostki, niekompletne, nieczytelne lub uszkodzone oznakowanie pionowe i poziome, zieleń wrastająca w nawierzchnię – to tylko niektóre z nieprawidłowości, na które zwrócą uwagę funkcjonariusze obserwujący drogi dla rowerów z pozycji dwóch kółek. Po jesieni i zimie część infrastruktury drogowej przeznaczonej dla rowerzystów wymaga drobnej kosmetyki, czasem – poważniejszych napraw.

Nieprawidłowości spowodowane intensywną eksploatacją dróg, działaniem przyrody lub chuliganów mogą stwarzać miłośnikom dwóch kółek wiele groźnych sytuacji. Aby mogli oni bezpiecznie korzystać z dróg rowerowych, strażnicy miejscy z Bielan i Żoliborza rozpoczynają właśnie skrupulatne kontrole dróg dla rowerów.

Wszystkie usterki są odnotowywane, a raport wraz z informacją o uszkodzeniach i sugestiami co do oznakowania zostanie przekazany zarządcom poszczególnych dróg.

- Nasze kontrole, które właśnie się rozpoczęły, potrwają jeszcze jakiś czas i będą szczegółowe. Prowadzimy ocenę dróg pod kątem bezpieczeństwa z poziomu typowego użytkownika, co jest niewątpliwym atutem naszych kontroli – mówi st. insp. Włodzimierz Bachanek – jeden z funkcjonariuszy prowadzących kontrole, a st. str. Karol Zaniewicz przypomina, że niezależnie od kontroli strażników użytkownicy dróg dla rowerów sami również powinni dbać o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo pozostałych użytkowników: stosować się do obowiązujących przepisów, zachowywać szczególną ostrożność i nie rozwijać nadmiernej prędkości.

  • 2019_04_kontrole_rowerowe_01
  • 2019_04_kontrole_rowerowe_02
  • 2019_04_kontrole_rowerowe_03
  • 2019_04_kontrole_rowerowe_04
  • 2019_04_kontrole_rowerowe_05

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy