Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 11 upm 01Wspólny projekt Caritas Polska, warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Lekarze Nadziei i stołecznej Straży Miejskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem mediów. 5 listopada można było obejrzeć materiał o Ulicznym Patrolu w telewizyjnym programie „Między niebem a ziemią” w Telewizji Polskiej.

Program, który ruszył we wrześniu tego roku, zakłada prowadzenie objazdowej pomocy ratowniczej dla osób bezdomnych i ubogich przebywających poza schroniskami – w pustostanach, w ogródkach działkowych, garażach, a nawet w namiotach i szałasach. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, oparty na doświadczeniach strażników w niesieniu pomocy bezdomnym w ubiegłych latach w sezonach zimowych. Kilka razy w miesiącu specjalnie oznakowany radiowóz Straży Miejskiej odpowiednio wyposażony w sprzęt i środki medyczne z ratownikami na pokładzie będzie kursował po mieście udzielając potrzebującym doraźnej pomocy medycznej, kierując lub zawożąc ich do szpitala lub Przychodni Lekarze Nadziei.

Program wyemitowany w niedzielę można obejrzeć TUTAJ, materiał dotyczący UPM zaczyna się w 41 minucie. Więcej o patrolu przeczytać można pod tym adresem.

  • 2017_11_upm_01
  • 2017_11_upm_02
  • 2017_11_upm_03
  • 2017_11_upm_04

Współpracujemy