Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 11 mrd koniec sezonu 02Kończy się trzeci sezon zajęć edukacyjnych w miasteczku, a jego popularność nie maleje. Z infrastruktury miasteczka do tej pory skorzystało aż 15 tys. osób. Tylko w tym sezonie do bezpiecznej jazdy rowerem w stacjonarnym miasteczku straży miejskiej przygotowywali się uczniowie z 90 szkół, i to nie tylko stołecznych.

Zajęcia edukacyjne, warsztaty doskonalące jazdę, egzaminy

Teoria uzupełniona praktyką, w miejscu odzwierciedlającym drogową rzeczywistość, pod okiem specjalistów – to dzięki tym atutom miasteczko przyciąga coraz większą liczbę szkół. W tym sezonie infrastruktura miasteczka pomogła przygotować się do bezpiecznej jazdy rowerem ponad 4 tys. uczniów.

- Sama możliwość skorzystania z infrastruktury miasteczka, która w skali mikro przypomina ruch na prawdziwych ulicach, jest już atrakcją dla młodzieży. Nie ograniczamy się jednak tylko do nauki przepisów i ich stosowania w praktyce, ale urozmaicamy zajęcia np. nauką pierwszej pomocy czy konkursami tematycznymi – mówi Marta Bachórz, Kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Miasteczko jest coraz popularniejsze nie tylko w stolicy. Coraz częściej o możliwość przeprowadzenia w nim zajęć do straży miejskiej zwracają się szkoły z miejscowości przyległych do Warszawy. W tym sezonie strażnicy miejscy zorganizowali ćwiczenia lub egzamin na kartę rowerową na terenie miasteczka dla uczniów z 90 szkół, w tym dla 3 spoza Warszawy – z Zakrętu, Piaseczna i Jabłonnej.

Miasteczko tętniło życiem również w wakacje. Z myślą o najmłodszych strażnicy przeprowadzili zajęcia edukacyjne „Wakacyjni cykliści”. Udział wzięło w nich niemal tysiąc uczniów.

Z miasteczka korzystali nie tylko uczniowie

Blisko 1,6 tys. osób skorzystało z możliwości przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się rowerem w ramach dni otwartych. W weekendy miasteczko odwiedzały całe rodziny.

- Chcemy, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z infrastruktury miasteczka, z zajęć praktycznych i rad strażników miejskich. Liczymy, że dzięki ofercie skierowanej do różnych grup wiekowych będzie rosła świadomość rowerzystów, a to przełoży się na bezpieczeństwo w prawdziwym ruchu drogowym – podkreśla Marta Bachórz.

Po raz pierwszy, w ramach projektu „Bądźmy razem bezpieczni”, realizowanego wspólnie z Tramwajami Warszawskimi, przeprowadzono specjalne zajęcia dla seniorów. Mogli oni skorzystać z trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, przekazanych w tym roku straży miejskiej przez Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK. Rowery trójkołowe umożliwiają korzystanie z miasteczka uczniom z ograniczoną sprawnością ruchową.

„Przepisowy rowerzysta” – nowy projekt

Infrastruktura miasteczka (ścieżki rowerowe, sygnalizatory świetlne, dziesiątki znaków drogowych, skrzyżowania, ronda, torowisko tramwajowe i przejazd kolejowy) ułatwiła strażnikom, którzy na co dzień prowadzą zajęcia dla dzieci, przygotować film edukacyjny. Film, przedstawiający zasady bezpiecznego poruszania się rowerem, będą mogli przyszłości m.in. wykorzystać nauczyciele przygotowujący uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

Referat Prasowy

  • 2017_11_mrd_koniec_sezonu_01
  • 2017_11_mrd_koniec_sezonu_02
  • 2017_11_mrd_koniec_sezonu_03
  • 2017_11_mrd_koniec_sezonu_04
  • 2017_11_mrd_koniec_sezonu_05
  • 2017_11_mrd_koniec_sezonu_06

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy