Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

3 numerPapierosy bez znaków akcyzowych, zagubiona starsza pani, marihuana i pijany kierowca - to tylko kilka z interwencji, jakie podejmowali strażnicy miejscy podczas minionego weekendu.

Strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego, którzy 19 sierpnia br. patrolowali rejon ul. Targowej zauważyli przy wiadukcie kolejowym 3 pozostawione bez opieki czarne plastikowe torby. Funkcjonariusze podjęli interwencję i skontrolowali zawartość toreb. W efekcie kontroli strażnicy miejscy ujawnili wewnątrz toreb 63 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze przewieźli papierosy do Komendy Rejonowej Policji przy ul. Jagiellońskiej.

Także 19 sierpnia ok. godz. 17.30 strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z restauracji przy al. Ujazdowskich przebywa kobieta, która prawdopodobnie ma problemy z pamięcią. Na miejscu funkcjonariusze zastali 76-letnią kobietę w słomkowym kapeluszu. Wygląd kobiety strażnicy miejscy porównali z rysopisem kobiety poszukiwanej przez rodzinę. Następnie funkcjonariusze skontaktowali się telefonicznie z synem kobiety, który kilkadziesiąt minut później przyjechał do lokalu i odebrał mamę.

Około godz. 2 w nocy 20 sierpnia strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o 5 osobach, które zakłócają porządek na terenie szkoły przy ul. Wichrowej. Na miejscy funkcjonariusze zastali 5 osób wieku od 18 do 21 lat, które spożywały alkohol i paliły papierosy na terenie szkolnym. W trakcie interwencji ujawniono przy jednym z mężczyzn zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Jego właściciel przyznał, że jest o marihuana. Na miejsce wezwano patrol policji, który testerem zbadał susz i potwierdził, że są to suszone konopie. Mężczyzna został przewieziony do PDOZ. Towarzyszący mu koledzy, którzy spożywali alkohol zostali ukarani mandatami.

Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska patrolujący Wesołą 20 sierpnia ok. godz. 21.45 zauważyli na ul. Jagiellońskiej czerwone alfa romeo, które stało na ulicy blokując przejazd. Po chwili kierowca zaczął wykonywać pojazdem dziwne manewry, które nadal uniemożliwiały przejazd innym autom. Kiedy samochód się zatrzymał strażnicy miejscy podeszli do drzwi kierowcy i otworzyli je. Wówczas funkcjonariusze poczuli silny zapach alkoholu. Poproszony o opuszczenie pojazdu kierowca miał trudności z utrzymaniem pionu. Na miejsce wezwano patrol policji, który przebadał trzeźwość mężczyzny  – wynik 2,8 promila (1,40 mg/l) alkoholu w wydychanym powietrzu. 42 letni mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji w Wesołej.

 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy