Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 06 koniec roku szkolnego 00Dzień, w którym rozbrzmiewa ostatni dzwonek to czas radosnego świętowania. Bywa, że spotkaniom organizowanym przez uczniów towarzyszy alkohol i niebezpieczne zachowania. Od wczesnych godzin porannych strażnicy miejscy dbają o to, aby ostatni dzień roku szkolnego był spokojny i bezpieczny.

- Funkcjonariusze są obecni w miejscach gromadzenia się młodzieży szkolnej. Ten szczególny dla wszystkich uczniów dzień – rozpoczęcie długo wyczekiwanych wakacji – jest czasem beztroski i radości. Przede wszystkim jednak ma być bezpieczny i spokojny. Tego oczekują od nas mieszkańcy. Jak co roku wychodzimy tym oczekiwaniom naprzeciw i prowadzimy działania prewencyjne, które mają zapewnić najmłodszym warszawiakom i ich rodzicom poczucie bezpieczeństwa. Nasi funkcjonariusze będą obecni we wcześniej wytypowanych miejscach, w których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zachowań – tłumaczy Andrzej Snopkiewicz, zastępca naczelnika I Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Strażnicy zwracają również uwagę na to, czy placówki handlowe prowadzące sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych nie sprzedają ich osobom nieletnim. W działania, które potrwają do późnych godzin wieczornych, zaangażowani są funkcjonariusze ze wszystkich oddziałów terenowych, w tym strażnicy z referatów szkolnych.

Referat Prasowy

2017 06 koniec roku szkolnego 002017 06 koniec roku szkolnego 01

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy