Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 lato w miescieBeztroskie, radosne, ale przede wszystkim bezpieczne – takie mają być wymarzone wakacje, nawet jeśli spędzane są w wielkim mieście. O to, aby takie były, zadbają m.in. strażnicy miejscy, którzy zaproponują najmłodszym swój program „Wakacje ze Strażą Miejską”. Będzie aktywnie, wesoło i ciekawie – zapowiadają strażnicy i zapraszają na wspólne spotkania już od poniedziałku 26 czerwca.

Jak jeździć bezpiecznie rowerem po mieście? Jak udzielić pierwszej pomocy? Jak wezwać odpowiednie służby? Jak nie stać się ofiarą przestępstwa? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania poznają uczniowie, którzy tego lata skorzystają z wakacyjnej oferty straży miejskiej. Funkcjonariusze po raz kolejny wezmą udział w projekcie „Lato w mieście” - w ramach miejskiego programu zaproponują dzieciom szereg atrakcji, które pozwolą przyswoić dzieciom wiedzę dotyczącą podstawowych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa. Przygotowane przez strażników „Wakacje ze Strażą Miejską” łączą przyjemne z pożytecznym, zabawę – z nauką odpowiednich zachowań w mieście, w górach, nad wodą. Strażnicy zaproponują dzieciom programy realizowane na terenie szkół, ośrodków sportowych i innych placówek prowadzących działania edukacyjne oraz na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego na terenie warszawskiej Woli.
W tym roku w ramach programuWakacje ze Strażą Miejską strażnicy zaproponują wszystkim chętnym następujące bloki tematyczne:

-  Wakacyjni cykliści - zajęcia o charakterze edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej, a w ich ramach: praktyczne doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze na terenie stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego, warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy (ćwiczenia na fantomach), różnorodna forma zajęć z zakresu bezpieczeństwa dostosowana do różnych grup wiekowych (kolorowanki, rebusy, konkursy, zabawy, prezentacje filmowe itp.), zapoznanie z pracą strażników miejskich, prezentacja sprzętu i wyposażenia Straży. Moduł „Wakacyjni cykliści” będzie odbywał się na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10. Grupy zorganizowane będą zapisywane wg. zgłoszeń i wolnych terminów.
- Rowerowy Tor Przeszkód – zajęcia sprawnościowe o charakterze sportowym, realizowane będą na terenie placówek dyżurujących z wykorzystaniem elementów wyposażenia mobilnego miasteczka drogowego Straży Miejskiej.
- Spotkania edukacyjne – zajęcia edukacyjne realizowane na terenie placówek dyżurujących lub w oddziałach Straży Miejskiej. Tematyka zajęć dotyczyć będzie ogólnie pojętego bezpieczeństwa, szczególnie podczas letniego wypoczynku. Forma zajęć to prelekcje, prezentacje filmowe, zabawy ruchowe, gry sportowe, konkurencje, zawody zręcznościowe, quizy tematyczne, konkursy plastyczne, rozwiązywanie rebusów i krzyżówek tematycznych oraz prezentacja sprzętu i wyposażenia podczas wizyt dzieci w poszczególnych oddziałach terenowych Straży Miejskiej.

Dodatkowo, jak co roku, funkcjonariusze będą współpracować z instytucjami organizującymi czas wolny również seniorom.

- Bezpieczny senior – działania informacyjne skierowane do osób starszych, realizowane przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej lub Domami Kultury w poszczególnych dzielnicach. Podczas spotkania strażnicy zapoznają seniorów z zadaniami i kompetencjami służb i instytucji miejskich w zakresie bezpieczeństwa, wskażą sposoby szybkiego i skutecznego informowania tych służb w sytuacji zaistnienia zdarzeń nagłych oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w konkretnych miejscach – komunikacji miejskiej, obiektach handlowych, bankach. Zaproponują także warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Jak co roku nad bezpieczeństwem dzieci przebywających na zajęciach dydaktyczno-sportowych czuwać będą patrole straży miejskiej.

„Lato w mieście” jest organizowane i finansowane przez miasto stołeczne Warszawa w okresie wakacji (26 czerwca – 31 sierpnia). Bogaty i różnorodny program obejmuje m.in. zajęcia edukacyjno-wychowawcze, rekreacyjne i kulturalne, które odbywać się będą w punktach zorganizowanych w szkołach, w obiektach sportowych, domach kultury, klubach i innych placówkach. Wszystkie zajęcia odbywające się w ramach „Lata w mieście” są bezpłatne.

Referat Prasowy

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy