Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 01 kurs samoobrony

Chcesz wziąć udział w bezpłatnym kursie samoobrony „Bezpieczna warszawianka"? Nie zdążyłaś zapisać się na zajęcia, które pod koniec stycznia ruszają na Woli? Już 30 stycznia ruszają zapisy na kolejny kurs samoobrony „Bezpieczna warszawianka". To kolejna edycja zajęć, ale pierwsza po praskiej stronie Wisły. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem kursami samoobrony Straż Miejska m.st. Warszawy rozszerzyła swoją ofertę.

 „Bezpieczna Warszawianka" po raz pierwszy na Pradze Południe

Już trzy lata temu warszawska straż miejska zwiększyła liczbę grup i dostosowała terminy szkoleń do oczekiwań warszawianek. Potrzeby są jednak zdecydowanie większe, o czym świadczy chociażby fakt, że listy wolnych miejsc na kolejne kursy zapełniają się w ciągu kilkudziesięciu minut od uruchomienia zapisów. Warszawska straż miejska postanowiła uruchomić „Bezpieczną warszawiankę" również po prawej stronie Wisły. Zajęcia będą odbywały się w siedzibie VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Kobielskiej 5. Panie będą miały tam zapewnione nie tylko warunki do treningów, ale również profesjonalnie przygotowanych instruktorów. Kursy na Pradze będą realizowane równolegle z kursami prowadzonymi na Woli.

Zapisy już w poniedziałek 30 stycznia

Aby wziąć udział w bezpłatnym kursie samoobrony przy ul. Kobielskiej 5, należy w poniedziałek 30 stycznia zadzwonić pod numer 22 855 33 13. Zapisy będą przyjmowane od godz. 8:00 do godz. 14:00. Kurs rozpocznie się 8 lutego (środa) i 10 lutego (piątek) i będzie odbywał się w środy (17:00 i 19:00) i piątki (17:00 i 19:00). Koniec zajęć zaplanowany jest na 5 kwietnia (grupy ze środy) i 7 kwietnia (grupy z piątku). W zajęciach weźmie udział 60 pań, które zapiszą się w dniu przyjmowania zgłoszeń oraz 20 osób, które wylicytowały kurs samoobrony w ramach licytacji WOŚP.

Być bezpieczną w wielkim mieście

Podczas kilkutygodniowego kursu panie nauczą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak reagować, gdy już do nich dojdzie. Dowiedzą się, jak się odpierać napaść przy pomocy prostych chwytów i przedmiotów codziennego użytku. Instruktorzy opowiedzą, jak mogą działać potencjalni agresorzy, jakie sytuacje wykorzystują, a także dlaczego i jak kobiety stają się ofiarami ich ataków. Program obejmuje również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które prowadzą ratownicy medyczni straży miejskiej.

Coraz większe zainteresowanie kursem samoobrony

Kurs samoobrony organizowany przez warszawską straż miejską cieszy się coraz większą popularnością. Części kobiet na kurs udaje się zapisać dopiero za kolejnym podejściem.

Zapisy na kurs, który rusza na warszawskiej Woli już pod koniec stycznia, trwały niecałe 2 godziny. Tylko tyle wystarczyło, by lista 80 wolnych miejsc została zapełniona. Kursy samoobrony „Bezpieczna warszawianka", organizowane od lat przez straż miejską, są bezpłatne. Od początku skorzystało z nich już ponad 3 tysiące pań.

Referat Prasowy

Współpracujemy