Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2016 10 spokoj i porzadek 1

Blisko 200 kontroli miejsc zagrożonych, ponad 150 interwencji podjętych w stosunku do osób popełniających różnego rodzaju wykroczenia. To efekt działań przeprowadzonych przez strażników miejskich w ramach akcji „Spokój i porządek". Spotkała się ona z pozytywnym odbiorem mieszkańców Wilanowa, Ursynowa i Mokotowa i będzie kontynuowana.

Okolice sklepów monopolowych, lokali gastronomiczno-rozrywkowych, tereny blokowisk oraz węzłów komunikacyjnych – to między innymi tutaj strażnicy miejscy prowadzili w wybrane dni kontrole pod kątem zakłócania porządku publicznego, spoczynku nocnego, spożywania alkoholu, dewastacji czy wybryków chuligańskich. Miejsca najbardziej zagrożone występowaniem wymienionych zjawisk funkcjonariusze wytypowali na podstawie własnych obserwacji i szczegółowej analizie wpływających zgłoszeń. Pod uwagę wzięto również sugestie mieszkańców, którzy wskazywali funkcjonariuszom poszczególne parki czy rejony osiedli mieszkaniowych, gdzie – jak relacjonowali – najczęściej gromadzą się osoby spożywające alkohol, zakłócające spokój i porządek, popełniające inne, uciążliwe wykroczenia.

Obecność funkcjonariuszy w wytypowanych lokalizacjach miała nie tylko pomóc w szybkim ujawnianiu wykroczeń, ale też działać prewencyjnie.

- Najczęściej interweniowaliśmy w sytuacjach spożywania alkoholu w miejscach zabronionych ustawą. To właśnie osoby nietrzeźwe były głównymi sprawcami zakłócania spokoju i porządku oraz innych, uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń – mówi Jacek Sobierajski Kierownik Referatu Patrolowo-Interwencyjnego II Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. – Jedna z interwencji, mająca miejsce w rejonie Lasku Brzozowego na Ursynowie, prawdopodobnie uratowała życie nietrzeźwej osobie. Strażnicy patrolujący okolice lasku zauważyli starszego mężczyznę leżącego na jednej z ławek. Był nieprzytomny, nie reagował na bodźce zewnętrzne. Obok leżały butelki po alkoholu. Pomimo podjętych prób mężczyzny nie udało się dobudzić. Strażnicy wezwali karetkę pogotowia i do jej przyjazdu monitorowali funkcje życiowe starszego człowieka. Mężczyzna trafił do szpitala – opisuje Kierownik Sobierajski. Strażnicy interweniowali też np. w związku z rowerzystą, który na początku października jechał późnym wieczorem ul. Wołoską. Mężczyzna nie panował nad swoim pojazdem i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Również i tym razem okazało się, że przyczyną niebezpiecznego zachowania był alkohol. Sprawę przekazano policji.

Od początku października funkcjonariusze zaangażowani w działania konsekwencje przewidziane prawem zastosowali w stosunku do ponad 170 sprawców wykroczeń.

- Chcemy, aby dzielnice wchodzące w skład naszego oddziału były bezpieczne i przyjazne mieszkańcom, dlatego rozszerzymy działania o kolejne obszary, skupimy się też na większej liczbie miejsc, prewencyjne patrole strażników będą w wytypowanych, szczególnie zagrożonych rejonach częściej – zapowiada Wojciech Janicki Naczelnik II Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Jak informują funkcjonariusze z II Oddziału Terenowego, prewencyjne działania akcyjne „Spokój i porządek" spotkały się z pozytywnym odbiorem mieszkańców i będą prowadzone na terenie Wilanowa, Ursynowa i Mokotowa również w nadchodzących miesiącach.

Referat Prasowy

2016 10 spokoj i porzadek 2

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy