Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik przy kole ciężarówkiKierowca ciężarowego renault był o krok od tragedii. Nie zauważył jak w pojeździe zapaliło się jedno z kół. Na szczęście zobaczyli to strażnicy miejscy, którzy po zatrzymaniu ciężarówki ugasili ogień.

Minęła 8.30 we wtorek 5 stycznia. Strażnicy miejscy z III Oddziału Terenowego dojeżdżali do skrzyżowania alei 4 Czerwca 1989 roku z ulicą Poczty Gdańskiej w Ursusie. Ze skrzyżowania ruszył właśnie pojazd ciężarowy. Kiedy funkcjonariusze podjechali bliżej zauważyli płomienie wydobywające się z przedniego koła ciężarówki. Kierowca był nieświadomy, że jego pojazd zaczął się palić. Prędkość nie była duża, strażnicy włączyli lampy błyskowe, dając znaki, aby kierujący pojazdem zatrzymał się. Po zjeździe ze skrzyżowania ciężarówka zjechała na pobocze. Jeden ze strażników szybko wyjął z radiowozu gaśnicę i zaczął gasić płomienie.
Drugi funkcjonariusz zabezpieczał miejsce, ostrzegając innych kierowców przed niebezpieczeństwem. Po kilku minutach ogień został ugaszony. Prawdopodobną przyczyną zapalenia się koła był zablokowany hamulec. Na szczęście nie doszło do tragedii i dużych strat dla właściciela pojazdu.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy